-
reklama
Rozrywka

To miał być zwykły program randkowy. Tymczasem serial zdobył 5 nagród

Na platformę Netflix niedawno trafiła gorąca nowość – trzeci sezon serialu „Miłość w spektrum”. To produkcja, która zdobyła uznanie wielu widzów, o czym świadczą zdobyte nagrody. O czym opowiada hitowy serial?

Oglądanie programu
(Oglądanie programu : fot.elements.envato.com)

„Miłość w spektrum” porusza potrzebne tematy

Kilka dni temu na Netflixie zadebiutował trzeci sezon tego serialu. Poprzednie dwa również zyskały duży rozgłos. Miał być tylko zwykłym programem randkowym, a zyskał szerokie uznanie wśród publiczności. Z całą pewnością przyczyna tego rozgłosu leży także w tematyce serialu, która jest oryginalna, ale i społecznie potrzebna. Serial w świetny sposób przedstawia widzom funkcjonowanie osób dotkniętych autyzmem. Przedstawiając ich życie, odnajdywanie się w społeczeństwie, codzienne troski i problemy, produkcja ta nieco oswaja widzów z tym zagadnieniem i zwiększa świadomość społeczną w temacie autyzmu, która cały czas jest bardzo potrzebna.

O wyjątkowym kunszcie produkcji świadczy aż 5 nagród Emmy, jakimi została uhonorowana. Również krytycy mają o niej pochlebne zdanie. Zwrócili uwagę na szczerość i wrażliwość serialu, a także na to, że w autentyczny sposób, bez przekłamywania ukazuje zachowania i problemy bohaterów, a także całą gamę ich emocji.

Sposób na przełamanie społecznego tabu

„Miłość w spektrum” przedstawia próby nawiązywania relacji społecznych i romantycznych podejmowane przez osoby ze spektrum autyzmu. To serial, który rozprawia się ze stereotypami dotyczącymi tej grupy społecznej i przełamuje tabu. Pokazuje, że osoby zmagające się z autyzmem, tak samo jak każdy z nas, również mają uczucia, emocje i potrzeby kochania i bycia kochanym. Nie wolno zapominać o tym, że są oni tacy sami jak my i dokładnie tak samo pragną podstawowych wartości – miłości, związku i akceptacji społecznej. W serialu bardzo dobrze widać, jak osoby te podejmują wyzwania związane z wszelkiego rodzaju relacjami i radzą sobie z przeróżnymi emocjami: od szczęścia do smutku.

Serial to niezwykle poruszająca historia, niosąca przesłanie, że każdy z nas ma równe szanse na szczęście i miłość. Dzięki tego typu produkcjom problem funkcjonowania w społeczeństwie osób z takimi i podobnymi zaburzeniami jest nagłaśniany. Serial pomaga w zrozumieniu tej grupy i ułatwia spojrzenie na świat ich oczami. Jego trzeci sezon już można oglądać na Netflixie. To pouczający dokument, w który warto się zagłębić, by poznać perspektywę tych osób i mechanizmy ich funkcjonowania w społeczeństwie.

Gosia Kołakowska

Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa II stopnia na UW i absolwentka tego samego kierunku. Ciekawa świata, miłośniczka literatury (szczególnie thrillerów psychologicznych) i muzyki.