Microsoft oferuje 120 tys. zł. Kto pierwszy, ten lepszy
Gosia KołakowskaFirma Microsoft stale się rozwija i inwestuje w nowe narzędzia, mające zadbać o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Idąc z duchem czasu wykorzystuje także sztuczną inteligencję. Nie jest ona jednak nieomylna. Ponieważ dla Microsofta ważne jest zwiększanie jakosci oferowanych produktów, światowy gigant postanowił zorganizować coś w rodzaju „konkursu”. Jest o co walczyć, bo nagroda jest naprawdę ogromna!
korzystanie z komputera | fot.elements.envato.com
Microsoft szuka „dobrych hakerów”
Microsoft szuka ochotników z wprawnym okiem i dużą dawką wiedzy! 6 lutego zostało ogłoszone rozszerzenie programu Bug Bounty dla narzędzia Copilot. Program Bug Bounty to w dużym skrócie polowanie na błędy. Polega na wyszukiwaniu błędów w zabezpieczeniach, aby minimalizować zagrożenie ewentualnymi atakami hakerskimi. Właśnie takich osób wyłapujących błędy poszukuje firma.
Nagradzanie osób szukających takich błędów jest dość popularne wśród wielu firm. Akurat w tym przypadku łowcy błędów będą skupiać się na narzędziu Copilot. Jest to wielofunkcyjne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji stanowiące wręcz coś w rodzaju asystenta, które pomaga użytkownikom w wielu zadaniach. Zakres jego pomocy jest naprawdę szeroki, od pomocy w pisaniu maili, korzystaniu z programów typu Word, aż po np. analizę danych. To właśnie działanie tego narzędzia i niedociągnięcia czy luki w nim występujące będą interesować ochotników najbardziej.
Za co można otrzymać nagrodę?
Zasady ogłoszonego przez firmę Microsoft programu informują, że atrakcyjną nagrodę można otrzymać za zgłoszenie podatności takich jak:
Manipulacja danymi i modelem AI;
Nieautoryzowane ujawnienie informacji;
Wstrzykiwanie kodu (Code Injection);
Problemy z uwierzytelnianiem;
SQL i Command Injection;
Nieprawidłowa kontrola dostępu.
Program został rozszerzony też o produkty Copilot dla Telegrama i WhatsAppa.
Jaka nagroda jest przewidziana?
Za ciężką pracę wykwalifikowanych programistów czy znawców tematu, firma Microsoft zaoferowała naprawdę dużą nagrodę. Eksperci mogą otrzymać nawet 30 tysięcy dolarów. To równowartość około 120 tysięcy złotych. Warto jest więc podjąć się tego wyzwania, rozwinąć swoje umiejętności i przy okazji wzbogacić się o niemałą kwotę.
To wspaniała szansa dla programistów na nowe wyzwania i sprawdzenie się w nowej roli. I nie tylko dla nich, bo wziąć w tym udział może każdy, niezależnie czy jest mocno doświadczony czy może jest po prostu technologicznym entuzjastą szukającym zajęcia w kręgu swoich zainteresowań. Działanie na rzecz zwiększania cyberbezpieczeństwa wszystkich użytkowników, a także atrakcyjna nagroda potrafią skutecznie zmotywować do wzięcia udziału w programie.